Jak najit praci v Anglii/2 - rady a tipy

by - srpna 25, 2014

Ahoj:)
V tomto článku bych vám chtěla sdělit několik doplňujících informací, rád a zkušeností které se vám budou hodit při hledání práce v Anglii. Tento článek doplňuje a navazuje na TENTO článek.


Životopis
Špatně udělaný životopis vás může připravit i o místo. Proto tenhle krok nepodceňujte. Pro každý druh práce ho trochu poupravte, tím myslím hlavně zkušenosti a dovednosti. Když budete hledat práci jako manažer tak zaměstnavatele neoslovíte zkušenostmi s uklízením a tím, že zvládnete namalovat domeček jedním tahem. Vždy to tedy přizpůsobte tak, aby to nepůsobilo jako univerzální životopis pro všechny povolání.

Práce v hotelu
Tahle práce se vyplatí spíše pro ty, co zde budou trochu déle. Ve většině hotelech totiž požadují 1-2 týdny práce jen tak na zaručeno a až poté normálně za peníze. Navíc většinou vyplácejí jednou za 4-6 týdnu. Bývá to ale celkem příjemná práce i když za minimální mzdu. Nepracujete v zimě, většinou máte pití zadarmo,někdy jídlo a pracovní doba je kolem těch 8 hodin denně.

Restaurace
Práce v restauracích je celkem dobře placena práce, v pěkném prostředí a pitím zdarma. Já jsem měla štěstí na restauraci, kde jsme dostavali i jídlo na konci směny. Peníze dostáváte každý týden a většinou i dýška, která někde nejsou zrovna malá. Nevyhodou může být nestála práce, pokud tam pomáháte třeba jen o víkendech jako jsem měla já. Oblečení většinou musíte mít černé.

Sklady a továrny
Tahle práce je ve většině případů za minimální mzdu, na směny a někdy i za nepříjemných podmínek. Pravděpodobně po vás budou vyžadovat reflexní vestu a boty s ocelovou špičkou.


Určitě bych vám doporučila se přidat do různých skupin na Facebooku(já jsem se přidala do např. Jobs in Liverpool, češi a slováci v Liverpoolu, práce v Liverpoolu). Nejenže tam najdete tipy na práci, ale můžete poprosit o jakoukoliv řadu ostatní nebo se jen s někým seznámit.

Nabízení služeb
Pokud zkoušíte roznášet
letáčky s nabídkou uklízení domácností, hlídání dětí atd. Z vlastní zkušenosti vám to moc neradím. Je možné že se vám někdo ozve, ale ta šance je opravdu malá, ale možná jsem jen měla smůlu. Když byste to přeci jen chtěli vyzkoušet, obcházejte spíše ty bohatší čtvrti a na tom lísteček mějte ceny. 
 
Odkazy pro hledání práce
Nedávno jsem nahrála podcat na téma hledání práce, kde je spoustu tipů na hledání práce kdekoliv:  9| Práce při studiu


You May Also Like

3 komentářů

 1. Super článek :) díky :)

  OdpovědětVymazat
 2. Pecka, díky! Nějaký článek o hledání práce u nás v Česku by nebyl? Někdy je to celkem náročné i tady - rozešlete 50 životopisů, odepíšou vám dva lidé a na pohovoru pak vyberou někoho jiného a takhle to může pokračovat i několik měsíců, než se vám zadaří, obzvlášť, pokud nemáte praxi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! O hledání práce v ČR jsem zrovna nedávno vydala podcast(9 epizoda): https://anchor.fm/osobnirozvoj Je to sice zaměřené především na práci při studiu, ale věřím, že se tam najde několik tipů, které se dají aplikovat i na hledání práce po studiu :)

   Vymazat

Děkuji za komentář:)